O Firmie


Lider rynku

AC SA jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC SA działa od ponad 27 lat, zatrudnia ponad 500 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada ponad 50% udział w rynku polskim.
 
Oferta produktowa AC SA dociera do ponad 40 krajów na całym świecie. W 2011 roku sprzedaż na rzecz kontrahentów zagranicznych stanowiła 63% przychodów AC SA ogółem. Do kluczowych odbiorców zagranicznych AC SA należą m.in.: Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja oraz Tajlandia.
 
Spółka oferuje bezpieczne rozwiązania przyjazne portfelowi klienta i środowisku. Prowadzona przez firmę polityka koncentruje się wokół nadrzędnego celu jakim jest: zadowolenie klienta poprzez dostarczanie innowacyjnych wyrobów o najwyższej jakości.


MISJA

Ciągłe doskonalenie by sprostać oczekiwaniom
Klienta i globalnego rynku w obszarze nowoczesnych
systemów wykorzystujących alternatywne źródła energii.

WIZJA

Czołowy dostawca kompletnych systemów zasilania
alternatywnymi źródłami energii na globalnym rynku.

 

AC SA posiada ogólnokrajową sieć Autoryzowanych Serwisów STAG. Obecnie do sieci AS STAG należy 99 profesjonalnych warsztatów autogaz, którym spółka oferuje wsparcie marketingowe, techniczne i system profesjonalnych szkoleń. Klienci korzystający z usług AS STAG mają gwarancję jakości montażu i bezpłatny serwis gwarancyjny dostępny w warsztatach sieci w całym kraju. Więcej...


Zakres działalności

AC SA oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG. Sztandarowym elementem oferty handlowej spółki jest seria produktów pod marką STAG, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawana i najchętniej kupowana marka podzespołów elektronicznych do autogazu na rynku. Wiele rozwiązań zastosowanych w ofercie tej marki było i jest pionierskimi na rynku na skalę światową.

Kluczowym segmentem działalności AC SA są instalacje autogazu, ale oferta spółki obejmuje również części i podzespoły stosowane w motoryzacji. Struktura sprzedaży poszczególnych elementów oferty handlowej spółki kształtuje się następująco:

  • AutoGaz – produkty przeznaczone do samochodowych instalacji gazowych.
  • Wiązki elektryczne na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego – stosowane głównie w zestawach do haków holowniczych;
  • Auto Części – AC SA oferuje swoim kontrahentom także bogate portfolio elementów i akcesoriów samochodowych produkcji własnej jak i renomowanych producentów.

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Niekwestionowana pozycja lidera ekologicznych rozwiązań w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów mechanicznych, to efekt naturalnej synergii wieloletniego doświadczenia firmy i specjalistycznej wiedzy jej pracowników. By jeszcze bardziej wzmocnić tę wzajemną interakcję, w lutym 2012 r. otwarte zostało Centrum Badawczo – Rozwojowe AC SA, gdzie obok prac nad prototypami nowych wyrobów, realizowane są projekty usprawniające procesy produkcyjne Spółki jak i jakość istniejących już wyrobów. Rozwój działalności badawczo-rozwojowej umożliwił przy tym rozszerzenie dotychczasowej współpracy z uczelniami i instytutami badawczymi działającymi w branży Automotive. Ideą i siłą napędową wszystkich tych działań jest głębokie przekonanie firmy, że tylko produkty innowacyjne, spełniające najbardziej rygorystyczne regulacje przemysłu motoryzacyjnego, są w stanie spełnić oczekiwania rynku nie tylko teraz ale również w perspektywie pięciu, dziesięciu i kolejnych lat, w tym potrzeby, których klienci jeszcze nie rozpoznali.

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe AC SA, które powstało w ramach projektu sfinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 to ponad 2,000 metrów kwadratowych przestrzeni podzielonej między liczne laboratoria, hamownię silnikową, hamownię podwoziową, warsztat konwertujący pojazdy na gaz i działy techniczne, w których zespół 40 wykwalifikowanych i doświadczonych elektroników, mechaników i informatyków kontynuuje prace naukowe i rozwojowe związane z opracowywaniem nowych technologii zasilania silników mechanicznych alternatywnymi źródłami energii.

 

W celu kontroli działania i oceny wytrzymałości w ekstremalnych warunkach użytkowania, wszystkie produkty AC SA testowane są podczas symulowanych badań środowiskowych. Niektóre z bardziej skomplikowanych sprzętów laboratoryjnych obejmują: komorę klimatyczną, szokową, wibracyjną, deszczową czy korozyjną. Z kolei zastosowanie hamowni silnikowej i hamowni podwoziowej umożliwia symulacją w warunkach laboratoryjnych sytuacji zbliżonych do rzeczywistych warunków panujących w czasie jazdy samochodu po drodze.

 

Nowoczesny park maszynowy

Park maszynowy AC SA cechuje dokładność, szybkość i niezawodność. Większość podzespołów wytwarzana jest w oparciu o całkowicie zautomatyzowane, precyzyjne i wysoce wydajne linie technologiczne, na które składają się maszyny i urządzenia wyprodukowane przez liderów swoich dziedzin - Fuji, Speedline Technologies, Ersa.

 

Aby zapewnić wiodącą pozycję w branży, AC SA dokonuje ciągłej modernizacji posiadanych maszyn i urządzeń. Modernizacja parku maszynowego jest realizowana z funduszy własnych przedsiębiorstwa oraz z wykorzystaniem dofinansowania unijnego. Produkcja w AC SA jest prowadzona na trzech głównych wydziałach produkcyjnych: Elektroniki (w tym SMD), Wiązek Elektrycznych oraz Wydziale Mechanicznym.
 

Strategia rozwoju

Strategia AC SA obejmuje intensywny rozwój spółki w zakresie obecnie prowadzonej działalności oraz pełne wykorzystanie potencjału rynku LPG/CNG, na który składają się przede wszystkim:

  • obserwowany na świecie szybki wzrost liczby samochodów wykorzystujących jako paliwo LPG i CNG (w latach 2000-2009 średnioroczny wzrost na poziomie 8,7%);
  • względnie większe rezerwy złóż gazu ziemnego niż ropy naftowej;
  • efektywność ekonomiczna wynikająca z dużej różnicy pomiędzy cenami paliw tradycyjnych a autogazem;
  • mniejszą szkodliwość dla środowiska silników na LPG i CNG niż silników na benzynę lub olej napędowy.

 

Inwestycje

W okresie 2008-2011 AC SA zrealizowała inwestycje za łączną kwotę niemal 48 mln zł, z czego aż 19,8 mln zł zostało przeznaczone na zakup urządzeń i maszyn renomowanych producentów światowych. Dotychczas priorytetową inwestycją Spółki było, oddane do użytku w lutym 2012 r., nowoczesne Centrum Badawczo – Rozwojowe nowych technologii zasilania silników pojazdów mechanicznych. Całkowity koszt budowy ośrodka wyniósł ponad 18 mln zł netto. Inwestycja została sfinansowanie w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 4.5.2.  Więcej....
 
Plany inwestycyjne AC SA zakładają także doposażenie firmy w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji elektroniki, wiązek elektrycznych i elementow mechanicznych oraz budowę nowej hali produkcyjnej, która zapewni zwiększenie mocy wytwórczych spółki oraz wysoką jakość procesów produkcyjnych. Inwestycja – która będzie realizowana w latach 2011-2012 – pozwoli na produkcję zaawansowanych technologicznie podzespołów, szczególnie elektroniki.


Nagrody i wyróżnienia

Działania podejmowane przez Spółkę zostały docenione w wielu konkursach i rankingach, potwierdzających tym samym jej innowacyjny charakter i efektywny sposób zarządzania. AC SA otrzymała m.in. nagrodę Dobra Firma w rankingu najlepszych przedsiębiorstw dziennika „Rzeczpospolita” wśród 2000 sklasyfikowanych przedsiębiorstw, jak też tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju w kategorii produkt w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego oraz Giełdy Papierów Wartościowych Więcej...

 

 

 

Już miliony kierowców na całym świecie stosują produkty AC SA

AKTUALNOŚCI

AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu 2016 AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orł…
dodano: 2016-06-10

AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu 2016. Wyłoniono najlepszych eksporterów …

więcej ›
zobacz archiwum aktualności ›