Hamownia podwoziowa


Hamownia podwoziowa to przede wszystkim zaawansowane urządzenie diagnostyczne do symulacji obciążeń silnika jakie występują w czasie ruchu pojazdu po drodze bez konieczności opuszczania warunków laboratoryjnych. Pomiary na hamowni pozwalają określić charakterystykę silnika poprzez zmierzenie mocy i momentu obrotowego a także mocy na kołach i mocy strat w zależności od prędkości obrotowej pojazdu . Hamownia znajdująca się w Centrum Badawczo-Rozwojowym AC SA przeznaczona jest do pracy ciągłej dla pojazdów o mocy do 1000 KM. W Polsce istnieją tylko dwie hamownie tego typu.

Możliwość symulowania dowolnego trybu testu (miejski, pozamiejski, mieszany) i dowolnych warunków drogowych umożliwia dokładną obserwację sterowników STAG oraz komponentów mechanicznych AC SA nawet przy skrajnie wysokich prędkościach 180-240 km/h. Daje to pewność, że produkty oferowane przez Spółkę skonstruowane są z naddatkiem mocy i nie zawiodą nawet przy tak ekstremalnych obciążeniach silnika.

Dodatkowo stanowisko hamowni wyposażone jest w profesjonalny analizator spalin który w czasie testu na bieżąco rejestruje poziom emisji zanieczyszczeń. W spalinach silnika znajduje się 1% substancji toksycznych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia (tlenek węgla, węglowodory, tlenki i podtlenki azotu). Każdy prototyp sterownika wyprodukowany w Firmie poddawany jest rygorystycznym testom w celu uzyskania jak największej mocy silnika i jak najmniejszej emisji zanieczyszczeń. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w technice pomiarowej inżynierowie AC SA są w stanie kontrolować każdy szczegół sterowania silnikiem i na bieżąco (po każdej zmianie oprogramowania) dokładnie weryfikować najbardziej znaczące parametry silnika.

 

 

Film - Hamownia podwoziowa

 

Centrum Badawczo – Rozwojowe wraz wyposażeniem jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.

AKTUALNOŚCI

AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu 2016 AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orł…
dodano: 2016-06-10

AC S.A. laureatem konkursu Regionalne Orły Eksportu 2016. Wyłoniono najlepszych eksporterów …

więcej ›
zobacz archiwum aktualności ›